fbpx

Kultowe seriale lat 90. – przeżyjmy to jeszcze raz!

28 lutego 2018

seriale lat 90

Wpis o kultowych serialach lat 80. cieszył się Waszą ogromną popularnością. Mam nadzieję, że dzisiejszy także przypadnie Wam do gustu! Na tapetę bierzemy bowiem seriale, które pewnie większość z Was pamięta znacznie lepiej. W końcu lata 90. skończyły się całkiem niedawno, a produkcje z tamtego okresu są powtarzane po dzień dzisiejszy.

Tak jak poprzednio: w naszym zestawieniu uwzględniliśmy tylko te tytuły, które pamiętaliśmy albo znakomicie, albo przynajmniej dość dobrze. Niektóre kojarzyliśmy oboje, inne oglądał tylko Monsieur, a jeszcze inne znałam tylko ja. Lista z pewnością nie jest kompletna, więc jeśli chcielibyście coś dodać – piszcie w komentarzach!

Seriale lat 90. – nasz subiektywny wybór:

Beverly Hills 90210 (1990-2000)

Tego tytuły chyba nikomu nie muszę przedstawiać. Od pierwszych minut pilota każdy chciał teleportować się do słonecznej Kalifornii i chodzić do najsłynniejszego liceum na planecie – West Beverly, a po latach studiować na California University.

Murphy Brown (1988-1998)

Serial o dynamicznej producentce telewizyjnej był jednym z moich ulubionych. Bo kto jako dziecko nie chciał pracować w telewizji?! To był magiczny świat, a serial pokazywał jego kulisy.

Trzecia planeta od słońca (1996-2001)

Sitcom o przybyszach z kosmosu, którzy wylądowali na ziemi w celu poznania ludzi, ich emocji i zwyczajów. Dla niepoznaki dostosowali swą aparycję do ziemskich warunków. Udawali, że żyją jak zwykła, amerykańska rodzina, ale nie zawsze plan ten działał w 100%, co było przyczyną wielu zabawnych sytuacji.

Skrzydła (1990-1997)

Akcja tego serialu rozgrywała się na lotnisku na wyspie Nantucket. Widzowie żyli losami dwóch braci prowadzących małą linię lotniczą, którą zmieść z powierzchni ziemi chciał ich konkurent. Przez lotnisko przewijało się wielu mieszkańców wyspy, a ich perypetie każdego popołudnia przyciągały rzesze widzów.

JAG wojskowe biuro śledcze (1995-2005)

Serial sensacyjny rozgrywający się w wojsku. Główni bohaterowie byli prawnikami i pomagali rozwikłać skomplikowane sprawy dotyczące wojskowych. Często sami znajdowali się w niebezpiecznych sytuacjach. Serial ten oglądało się świetnie, z główne postacie wzbudzały wielką sympatię.

Słoneczny Patrol (1989–2001)

Kolejny tytuł prosto ze słonecznej Kalifornii. Akcja rozgrywała się często na szerokiej plaży w Malibu, bo główni bohaterowie pracowali tam jako ratownicy. Przyznajcie, kto nie chciał nosić charakterystycznego czerwonego stroju i mieć rozwianych na wietrze bujnych włosów jak David Hasselhof czy Pamela Anderson?

Detektyw w sutannie (1989-1991)

Serial opowiada o księdzu Franku Dowlingu i zakonnicy Steve, którzy zajmują się sprawami kryminalnymi. Tych bohaterów kochali wszyscy. Zwłaszcza zakonnica Steve była szalona, nieustraszona i bardzo odważna. Niosła pomoc i zawsze pomagała innym. Według mnie to najlepszy serial sensacyjny lat 90.

Savannah (1996-1997)

Opera mydlana rozgrywająca się w tytułowym mieście. Serial opowiadał o losach trzech przyjaciółek, których relacje komplikowały przeróżne zdarzenia. Ta produkcja została dość szybko zakończona ze względu na spadające słupki oglądalności, choć pierwsze odcinki zapowiadały hit na miano Dynastii.

Herkules (1995-1999)

Serial nawiązujący do losów mitycznego Herkulesa. Monsieur twierdzi, że oglądał go z wypiekami na twarzy. Sama pamiętam go bardzo mgliście i nie mogę powiedzieć, że byłam jego fanką.

Xena: Wojownicza Księżniczka (1995-2001)

Xena pojawiła się w serialu Herkules i tak spodobała się widzom, że poświęcono jej osobny serial. Swoją drogą to właśnie te dwa tytuły sprawiły, że krajobrazy Nowej Zelandii na dobre zaczęły grać w produkcjach telewizyjnych i filmowych.

Brygada Acapulco (1993-1994)

Teraz wydaje mi się, że to jeden z najśmieszniejszych i najbardziej obciachowych seriali w całym zestawieniu. Ale oglądając palmy i egzotyczne plenery wielu widzów widziało w nich raj na ziemi.

The Nanny / Pomoc domowa (1993-1999)

Amerykański sitcom i kolejny mega hit. Serial opowiada o Fran Fine, która po utracie pracy w domu towarowym przypadkiem stała się opiekunką trójki dzieci zamożnego producenta teatralnego z Broadway’u. W Polsce na jego kanwie powstał serial „Niania” z Agnieszką Dygant i Tomaszem Kotem.

Komisarz Rex (1994 – 2014)

Powstało aż 18 sezonów tego austriacko-niemiecko-włoskiego tytułu! Głównym bohaterem jest owczarek niemiecki Reginald von Ravenhorst, zwany w skrócie „Rex”. Na poczatku pracował dla wiedeńskiej policji, a potem dla włoskiej. W między czasie zmieniał opiekunów i pomagał w rozwiązywaniu trudnych spraw kryminalnych.

Viper (1994-1999)

Tytuł tego serialu odnosił się do niejako głównego bohatera – samochodu Dodge Viper, który pomagał policji w walce z przestępczością. Serial dla miłośników motoryzacji i szybkich samochodów.

Ally McBeal (1997-2002)

Pierwszy tak popularny serial o prawnikach. Bo czy są lepsze seriale niż te o prawnikach, policjantach i lekarzach? Nie ma! Tu jednak akcja działa się nie tylko na sali sądowej, ale i w biurze oraz … łazience. Pamiętacie ile kluczowych rozmów odbywało się w toalecie? Z tego patentu skorzystali potem twórcy współczesnego prawniczego hitu – serialu „W garniturach”, którego bohaterowie też lubią się spotkać jak nie w kuchni, to w toalecie właśnie.

Nikita (1997-2001)

Serial oparty na znanym filmie Luca Besson o tym samym tytule. Główna bohaterka zostaje skazana na dożywocie za zabójstwo policjanta. W celi więziennej dowiaduje się jednak, że upozorowano jej samobójstwo i od tej pory będzie musiała pracować dla tajnej organizacji antyterrorystycznej o nazwie Sekcja 1.

Renegat (1992-1997)

Lorenzo Lamas wcielił się w rolę policjanta Reno Raines’a, który fałszywie oskarżony o morderstwo ściga na motocyklu Harley-Davidson przestępców.

Strażnik Teksasu (1993-2001)

Tego tytułu chyba nikomu nie muszę przypominać. Chuck Norris jako stróż prawa przez 9 długich sezonów przyciągał przed telewizory miliony widzów. Osobiście serial ten mi się nie podobał, bo nigdy nie gustowałam w teksańskich krajobrazach.

Dzień za dniem (1989-1993)

Bardzo ciepły serial familijny przedstawiający życie rodziny Thatcherów. Akcja skupia się głównie na Corkym – chłopcu z Zespołem Downa, jego perypetiach w szkole, relacjach z siostrą, która na początku się go wstydzi, a potem powoli uczy akceptować. Ten tytuł przyciągał widzów w niedzielne popołudnia jak magnes.

Jezioro marzeń (1998-2003)

Jeden z seriali, który oglądało chyba całe moje liceum. Nawet faceci! Leciał w soboty na Polsacie, a w poniedziałek rozmowy na przerwach dotyczyły tylko tego, co się wydarzyło w ostatnim odcinku. Popularnością może nie dorównał nigdy Beverly Hills 90210, ale też klimat tego serialu był zupełnie inny. Poruszał kwestie, jakie interesowały nastolatków – mówił o ich problemach, uczuciach czy miłościach. Był nieco nostalgiczny, miał charakterystyczną atmosferę. Można było go lubić lub nie. Większości się jednak podobał.

Nash Bridges (1996-2001)

Wielki powrót gwiazdy serialu „Policjanci z Miami” – Don’a Johnson’a. Tym razem akcja rozgrywa się w San Francisco, a tytułowy Nash Bridges kieruje specjalną jednostką policji i rozwiązuje kolejne kryminalna zagadki.

Sabrina – nastoletnia czarownica (1996-2003)

Amerykański sitcom dla młodzieży przedstawiał życie Sabriny, które wychowywana przez dwie ciotki – czarownice, sama pewnego dnia dowiedziała się, że nie jest zwykłą dziewczyną.

One West Waikiki (1994-1996)

Serial rozgrywał się w pięknych okolicznościach przyrody – na Hawajach. Doktor Dawn Holliday pracuje w wydziale medycyny sądowej, gdzie pomaga rozwikłać skomplikowane policyjne sprawy.

Żar tropików (1991-1993)

Kolejny serial kryminalny rozgrywający się w tropikach. Dla odmiany na Florydzie (choć zdjęcia kręcone były w Meksyku, w Puerto Vallarta). Przedstawiał życie prywatnego detektywa – Nick’a Slaughtera, byłego policjanta, oraz jego rudowłosej partnerki Sylvie Girard. Bardzo lubiłam go oglądać!

Dr Quinn (1993-1998)

Ten serial spowodował, że Jane Seymour stała się w Polsce gwiazdą pierwszego kalibru. Pamiętam liczne okładki kolorowych magazynów, pamiętam jak zapraszano ją na wręczanie nagród. Widzowie ją pokochali, a krytyka doceniła przyznając Złoty Glob. Serial opowiadał o przygodach młodej lekarki, która zdecydowała się otworzyć własną praktykę w miasteczku Colorado Springs na Dzikim Zachodzie. W tle przewijały się różnorodne wątki: walka o prawa Indian, rasizm, równouprawnienie czy tolerancja. Można chyba śmiało powiedzieć, że pierwsze sezony oglądała cała Polska.

Przystanek Alaska (1990-1995)

Serial kultowy. Z perspektywy czasu zastanawiam się w sumie dlaczego zdobył aż taką popularność. Nie był w końcu jakiś niezwykły, a jednak przyciągał. Akcja rozgrywała się w małym miasteczku na Alasce, do którego przybył młody lekarz dr Joel Fleischman, by leczyć nieco ponad 800 mieszkańców. Ponoć niedługo może powstać kontynuacja tego tytułu.

Siódme niebo (1996-2007)

Bardzo przyjemny serial familijny przedstawiający losy wielodzietnej rodzinie Camdenów. Pastor Eric wraz z żoną wychowywał siódemkę dzieci. W ubiegłym roku cieniem na serialu, podobnie jak opisywanego we wpisie o serialach z lat 80. „The Bill Cosby Show”, położyło się przyznanie się Stephena Collinsa do seksualnego molestowania nieletnich.

 

Z Archiwum X (1993-2002)

To tytuł Monsieur, bo sama oglądałam „Z Archiwum X” tylko od czasu do czasu, bo zjawiska paranormalne jakoś nigdy mnie nie fascynowały. Melodia z czołówki wywoływała jednak dreszcz na skórze, a sam serial wzbudzał ogromne emocje i elektryzował publiczność dzięki świetnej grze duetu David Duchovny i Gillian Anderson. Co ciekawe: pomimo tego, że postaci wykreowane przez ten duet były bardzo wyraziste, aktorzy nie stali się zakładnikami tych ról i w kolejnych latach z dużym sukcesem występowali zarówno w innych tytułach, jak i filmach fabularnych.

Ostry dyżur (1994-2009)

Aż 15 sezonów, 334 odcinki! Oglądałam tylko kilka pierwszych sezonów, bo potem przerzuciłam się na Dr. House’a, ale i tak widząc gdzieś zdjęcie George’a Clooney’a przed oczami widzę dr. Ross’a, który został okrzyknięty „najseksowniejszym lekarzem w historii”. Może nieco trudno w to uwerzyć patrząc na zdjęcie z 1-go sezonu 🙂

Przyjaciele (1994-2004)

Jeden z najważniejszych i najchętniej oglądanych seriali wszech czasów. Pogodny, zabawny, czasami chwytający za serce. Doczekał się wielu kawiarni inspirowanych „stylem z serialu Przyjaciele”. W latach emisji dziewczyny ścinały włosy „na Rachel” i każdy chciał mieć mieszkanie „jak dziewczyn z serialu Przyjaciele”. Klasyk.

Miasteczko Twin Peaks (1990-1991)

Totalny hit. Pamiętam, że gdy leciał w TV szliśmy z rodzicami do sąsiadów, by oglądać go wspólnie. Ten serial zawładnął grupową świadomością i każdy chciał poznać odpowiedź na kluczowe pytanie: „Kto zabił Laurę Palmer?” Zakończenie było zaskakujące, a serial, niczym film, trzymał w napięciu. Od kilku dobrych miesięcy mam w planach odświeżyć ten tytuł, by usiąść do drugiej części, której premiera miała miejsce w ubiegłym roku. Bo ponoć bez odświeżenia pierwszej serii, druga będzie niezrozumiała. Jestem jej bardzo ciekawa!

Jeśli przychodzą Wam do głowy jeszcze inne tytuły, śmiało wpisujcie je w komentarzach.

Więcej o serialach, głównie tych bieżących, przeczytacie w sekcji SERIALE.

Do przeczytania

E.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.4 / 5. Liczba głosów: 51

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Podobne wpisy

Komentarze

56 odpowiedzi na “Kultowe seriale lat 90. – przeżyjmy to jeszcze raz!”

  1. Dior pisze:

    Boston Public to był hit!!!

  2. widz pisze:

    Brakuje mi w tym zestawieniu serialu Czarodziejki (Charmend). Co do Dr Quinn niedawno oglądałem kilka odcinków, ale przyznam, szybko porzuciłem dalsze oglądanie, niestety nie wciągnął mnie na tyle, żebym poświęcał mu więcej czasu.

  3. Barbara pisze:

    „Przystanek Alaska” to arcydzieło! Powtórzyłam sobie ostatnio całość i chętnie wracam regularnie do poszczególnych odcinków. Oniryczna atmosfera , wyraziste i pełne uroku postaci , genialne dialogi , poczucie humoru , nawiązania do dzieł literackich oraz filmów i seriali(Fellini, Allen, miasteczko Twin Peaks). W dzieciństwie nie byłam w stanie docenić wszystkich walorów tego serialu , ale dzisiaj uważam go za jedną z najlepszych rzeczy jakie widziałam w życiu:) Zachęcam do powtórnego odkrycia tego serialu.

  4. Drapieżna pisze:

    A kto pamięta serial sprawiedliwośc na 18 kołach ? O ciężarówce? Powiem wam ze ostatnio obejrzalam wszystkie sezony Dr Quinn a jest ich aż 6! Milo się powraca do tamtych lat …cos pięknego;-) nawet kopia na cda jest niezła! Tego się nie zapomina 😁

    • Madame Edith pisze:

      Dr Quinn oglądały całe rodziny, nawet sąsiedzi do nas przychodzili na wspólny seans. Wszyscy siedzieli przyklejeni do telewizora 🙂 „Sprawiedliwość na 18 kołach” też pamiętam.

  5. MagNetar pisze:

    ja bym dorzucił:
    „Kochanie zmniejszyłem dzieciaki” i ” Baza Pansacola”

  6. Piotr pisze:

    Był kiedyś taki japoński lub chiński serial, o polskim tytule „Życie”. To było coś bodajże o jakichś lekarzach i puszczali to na tvp1 lub tvp2 w latach 90. Czy ktoś może odszukać prawdziwy tytuł i jakieś intro Video tego serialu?

  7. Jaro pisze:

    Był seria o policjantach, chyba z NY. Może ktoś zna tytuł. Z tego co pamietam bohaterem nie była jedna konkretna osoba, a cała jednostka

  8. gex pisze:

    M*A*S*H

  9. fragles pisze:

    Padło pytanie: „dlaczego w TV nie powtarzają tych wspaniałych seriali…”? Zastanówcie się. Jest jedna różnica pomiędzy tymi „starymi” a dzisiejszymi serialami. W tamtych był silny męski mężczyzna i i kobieca, piękna i delikatna (z wyglądu, silna charakterem) kobieta. Biały mężczyzna mógł być pozytywnym bohaterem (teraz co najwyżej bezrobotnym romantykiem, najczęściej lujem, złodziejem), nie musiał w każdym filmie być wątek homoseksualny (dzisiaj strach otworzyć konserwę). Świat przedstawiany w dawnych filmach został przez „lepszych i mądrzejszych” przeznaczony do zniszczenia więc i te filmy muszą być zapomniane.

  10. mariusz pisze:

    dlaczego stacje telewizyjne nie chcą powtórzyć spaniałych seriali takich jak pełna chata,żar tropików,viper,nieustraszony,cobra z Michaelem Dudikofem , a puszczają na kanałach tvp1,tvp seriale,tvp HD na okrogło serial ojciec Mateusz to jest bez sensu

    • Madame Edith pisze:

      Też się nad tym zastanawiam. Nawet na platformach typu Netflix, HBO czy Disney nie można ich obejrzeć.

  11. fox6891 pisze:

    airwolf 🙂

  12. Bart pisze:

    A kto pamięta Danger Bay (Niebezpieczna zatoka) ? 🙂
    To już raczej pokolenie aktualnych 40-50 latków

  13. KatnissEverdeen pisze:

    oeky but Friends – NAJLEPSI NA ZAWSZE W SERCU

  14. kiedys to byly czasy,teroz to ni mo czasów pisze:

    Pełna chata
    Drużyna A

  15. Marta pisze:

    Ja uwielbiałam też 'Grom w raju” 😀

  16. kutaa pisze:

    A serial m

  17. Jarro pisze:

    Nie wiem czy były tytuły, które lubiłem w tamtych czasach
    Kameleon, Sliders (zwłaszcza pierwsze trzy sezony) uwielbiałem je

  18. Niesamovita pisze:

    Kojarzy ktoś serial o 4 zywiolach? Woda ogień ziemia powietrze.

  19. Montago pisze:

    Poszukiwany serial o pustyni i kosmitach – to pewnie „Tajemnice Sahary” (1988)
    https://www.filmweb.pl/serial/Tajemnice+Sahary-1988-36366
    Choć mnie się myli fabuła z drugim takim podobnym fabularnie miniserialem „Strażnicy nieba” (1999)
    https://www.filmweb.pl/serial/Stra%C5%BCnicy+nieba-1999-40149/discussion/POLSKI+TYTU%C5%81+I+OPIS+FILMU,1135455

  20. Funky Koval pisze:

    A gdzie „Autostrada do nieba”?

  21. Joanna pisze:

    Posłaniec szczęścia
    Serce klarity
    przygody Sindbada żeglarza
    Zdarzyło się jutro
    Dwa światy- była tam 'Aszka
    krzesająca ogień zbroją?
    Sagala
    Paloma
    Dziewczyna z oceanu
    Prawnicy z miasta aniołów
    Pan złota rączka
    Maria z przedmieścia

    -Był jakis w którym dziewczyna zmieniała się w jakąś kałuże (Alex??)
    -Kolejny o malym mądrym piesku ktory jakieś sztuczki robił : -)
    – kolejny dla nastolatków i dzieciaków w którym dziewczyna zakładała sobie jakaś taką opaskę na czoło- tzn przekaźnik i mieli tam kapsułę czasu:-)
    -lotta z ulicy awanturników -leciał w wakacje

    Mnóstwo tego jest❤

  22. Szalone pisze:

    Może ktoś kojarzy serial z lat 90 akcja toczyła się w Egipcie na końcu odlatują statkiem kosmicznym fajne intro było jakieś konie i piramidy. Szukam muzyki z tego intra

  23. Wojciech pisze:

    Był jeszcze taki serial o koniach wyścigowych, chłopaku uczestniczącym w wyścigach i facecie, jego mentorze. Jaki tytuł? A Szkoła złamanych serc-kultowe.

  24. Ola pisze:

    Zawód policjant, Dotyk Anioła

  25. wositelec pisze:

    Szukam filmu/odcinka serialu o więzieniu z lat 90. Zaczyna się od tego, że dwóch facetów znajduje się w brutalnym areszcie. Okrutny klawisz więzienny mówi do jednego z nich: „Ty możesz wracać do domu, jesteś wolny”, więc ten (prawdopodobnie był to wysoki blondyn) odchodzi. Wtedy strażnik zdradziecko strzela mu w plecy. Mówi wtedy do drugiego więźnia (chyba nawet pochylającego się nad zwłokami kolegi): „Ty się pomęczysz”.

  26. Grzegorz pisze:

    Na południe – Due South dobrze wspominam

  27. ATA pisze:

    Szkoła złamanych serc

  28. Marcin pisze:

    Serial „Ich pięcioro” (1994-2000) o dzieciach, którym giną w wypadku rodzice (na początku serialu) i muszą się odnaleźć w nowej sytuacji. ” Hasło: kocham cię (P.S.I. Luv U)” 1991-1992, z Connie Seleca w roli głównej, pamiętam, że podobała mi się piosenka z tego serialu. „Rzeka nadziei” (La Riviere Espérance), francuski serial, coś jakby historyczny, fabuła toczy się w XIX wieku w czasie rewolucji przemysłowej, bardzo poważny serial, mając kilkanaście lat nie rozumiałem go do końca. Był jeszcze serial o strażakach (lata 90-te) ale nie pamiętam tytułu, nie była to Brygada Ratunkowa. Było to takie kino akcji z przymrużeniem oka z tego co pamiętam.

  29. Marta pisze:

    Dotyk anioła super sierial

  30. koloradek pisze:

    Kojarzy ktoś serial o najemnikach/żołnierzach który leciał w poniedziałkowy wieczór na dwójce? Raczej nie był to „Soldier of Fortune Inc.” ale coś innego bo kojarzę twarz dowódcy a w tym serialu w czołówce go nie ma.

  31. Monna pisze:

    Ja zdecydowanie nie kibicowałam Milagros i Ivo. Moim zdaniem, Zbuntowany Anioł to jeden z najgorszych seriali, jakie kiedykolwiek powstały, a Oreiro jest tak niemożliwie irytująca, że już bardziej się nie da. Ale to oczywiście moja osobista opinia, nie jedyna słuszna.

    Do serialowego zestawienia dorzuciłabym jeszcze serial Pokolenia. Leciał na początku lat 90-tych. Z mniej znanych Gliniarz z dżungli (1996-1999). Pamiętam, że oglądałam :).

  32. Pixel pisze:

    Pamiętam, że na Polsacie rano leciały jedno po drugim Sabrina i Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki. Na oba seriale czekałem z niecierpliwością. Z nowszych jeszcze Lost. Niedawno obejrzałem wszystkie sezony i serial bardzo mi się podobał.

  33. przem pisze:

    a co z serialem Na Celowniku Pointman1995 ?!
    Jack Scalia
    Super się to oglądało na Polsacie kiedyś…… najgorsze, że nie ma tego nigdzie w necie (cda też 🙁 )

  34. Alicia pisze:

    Zapomnieliście o ,,Zbuntowanym Aniele” – chyba każdy kibicował miłości Milagros i Ivo 😉

  35. TakToJa pisze:

    nikt nie pamieta Cobra z Michael Dudikof ? Nowe przygody supermana ? pisownia pewnie zla ale wiekszosc musi kojarzyć

  36. magda pisze:

    Skrzydła uwielbiam do dzisiaj, a do szkoły chyba jeszcze nie chodziłam kiedy to oglądałam w telewizji.

  37. Fotooboi pisze:

    Uwielbiam serial „ Przyjaciele”! Oglądałam go wiele razy i zawsze jestem nim zachwycona.

  38. Me. How? pisze:

    „Zdarzyło się jutro” – serial o facecie, który codziennie znajduje jutrzejszą gazetę. Niedawno odświeżyłem sobie ten tytuł i muszę stwierdzić, że ogląda się nieźle.

  39. Aneta pisze:

    Robin Hood -serial angielski z lat 80-tych.Obecnie-lipiec 2018 r można oglądać w stacji Zoom tv.Chyba.

  40. Ampellusz pisze:

    Dzień dobry. Zacne zestawienie. 🙂 Dopisałbym jeszcze Czarodziejki (Charmed), które miło ogłada się po latach oraz Buffy Postach wampirów i Anioła ciemności (Angel) z tego samego uniwersum jednak trochę mroczniejszy
    Pozdrawiam serdecznie. 🙂
    PS
    Mogę liczyć na podobny ranking z serialami z pierwszej dekady XXI wieku w roli głównej?

  41. Zosia pisze:

    Doogie Howser, lekarz medycyny, Ich pięcioro 😉

  42. ewcia pisze:

    Ja do tej pory uwielbiam Przyjaciół, i choć po raz setny leci na komediowym kanale, chętnie go oglądam:) Mój ulubiony, ponadczasowy serial. Poza tym oczywiście Jezioro marzeń – czasy liceum i pierwszych miłości jak w serialu. Fajne to były czasy, beztroskie:) Miło powspominać:) Pozdrawiam serdecznie

  43. Weronika pisze:

    brakuje mi Pełnej Chaty, no i Seks w Wielkim miescie 🙂

    • Madame Edith pisze:

      Pełna Chata była w zestawieniu lat 80., bo serial był kręcony od 1987 roku. A o „Seksie w wielkim mieście” zapomniałam – dzięki!

  44. Dominika pisze:

    Ja pamiętam jeszcze te wspaniałe seriale : Melrose Place (1992-1999), , SeaQuest (1993-1996), Babylon 5 (1994-1998), Millenium – wyświetlany w Polsce też jako Organizacja Śmierci (1996-1999), Buffy postrach -wampirów (1997-2003), Anioł ciemności (1999-2004), Kroniki Młodego Indiany Jonesa (1992-1996). Lata 90 w serialach to były seriale. Aż miło się oglądało. Z chęcią bym oglądnęła je jeszcze raz. ;).

    • Madame Edith pisze:

      Jak mogliśmy zapomnieć o Melrose Place!? Oczywiście, że oglądałam. To był świetny serial.

  45. Aga G. pisze:

    Zagubiony w czasie

  46. Kasia pisze:

    „Ostry dyżur” uwielbiam, chociaż zaczęłam oglądać go jakiś czas… Z tego okresu pamiętam też „Roswell”

  47. Małgośka pisze:

    Miasteczko Twin Peaks, Przystanek Alaska, Aly McBeal, Beverly Hills, dr Quinn. Niby w podobnym okresie emitowane ale mi jednak kojarzą się z innymi etapami mojej młodości. A teraz Kości i Kryminalne zagadki NY.

  48. Jakmarzena pisze:

    Dynastia i Robin Hood z Michaelem Praedem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tutaj możesz dodać zdjęcie do komentarza

Kultowe seriale lat 90. – przeżyjmy to jeszcze raz!


Wpis o kultowych serialach lat 80. cieszył się Waszą ogromną popularnością. Mam nadzieję, że dzisiejszy także przypadnie Wam do gustu! Na tapetę [...]
@MadameEdith on Instagram