fbpx

3 seriale do obejrzenia latem

15 lipca 2020

Przez ostatnie miesiaca, za sprawą pojawienia się Biszkopcika, nie miałam zbyt wiele czasu na oglądanie nowych seriali. Raczej oglądaliśmy je po kwadransie dziennie i zasypialiśmy na siedząco. Dopiero ostanio udało się wrócić do oglądania seriali w jakimś nieco większym wymiarze. I dlatego mam dla Was 3 świetne i zupełnie różne tytuły. Jeden jest oparty na motywach bestsellerowej książki, drugi paradokumentalny, a trzeci medyczny.

Tym razem wszystkie trzy pochodzą z Netflixa, bo niestety na HBO Go nie pojawia się nic interesującego.

Niewyjaśnione tajemnice

To sześcioodcinkowy serial twórców „Stranger Things”. O ile ten ostatni mnie nie wciągnął (choć miliony osób uznały go za mega hit), to najnowsza produkcja jest fenomenalna. To jest jeden z tych seriali paradokumentalnych, które po prostu trzeba zobaczyć. Każdy odcinek to inna historia: jest pięć niewyjaśnionych zaginięć/zabójstw i jedna opowieść o pojawieniu się kosmitów, których widziało mnóstwo ludzi na terenie Berkshire. O ile historia o UFO jest bardzo w stylu Amerykanów, którzy fascynują się takimi rzeczami, o tyle pięć pozostałych historii autentycznie wciąga. Jak obejrzycie pierwszy odcinek, to kolejne połkniecie za jednym zamachem.

Świetnie budowane napięcie, różne – niby zwykłe, a jednak mrożące krew w żyłach historie: ktoś wybiegł z domu, ktoś opuścił miejsce pracy, ktoś nie wrócił z imprezy, ktoś zaginął, bo wiedział za dużo… O tych opowieściach myśli się jeszcze długo po zakończeniu oglądania. I człowiek autentycznie trzyma kciuki za to, by tych pięć (wszak szósta to UFO) spraw udało się rozwiązać, a bliscy ofiar znaleźli ukojenie. Bo to jest też cel twórców – pomóc rozwikłać te nierozwiązane historie, które zdarzyły się w USA i we Francji (swoją drogą epizod francuski jest chyba najbardziej zaskakujący).

Niemowlęta

To sześcioodcinkowy serial poświęcony rozwojowi dzieci w pierwszym roku życia. Myślę, że zainteresuje głównie rodziców lub przyszłych rodziców, ale to też fascynujące ile można się dowiedzieć o okresie życia, którego nikt z nas nie pamięta. A okazuje się, że w ciągu pierwszych 365 dni dzieje się tak niesamowicie wiele.

Mnie najbardziej zaskoczył fakt, że dziecko może urosnąć 5-16 mm w ciągu jednej nocy! I że dzieci wcale nie rosną liniowo, a skokowo. W tym serialu jest wiele takich ciekawostek, które poparte są badaniami naukowymi. W każdym odcinku jest jeden główny bohater, który zajmuje się badaniami nad różnymi aspektami rozwoju dzieci. We wszystkich odcinkach obserwujemy kilka rodzi z maluchami i przyglądamy się jak się rozwijają. Bardzo ciekawy serial medyczny.

W głębi lasu

Obejrzałam go w trzy dni zarywając noce – tak mnie wciągnął! To serial oryginalny, druga polska produkcja Netflixa i od razu osiągnęła sukces także za granicą.

To thriller, który pokazuje pracę warszawskiego prokuratora. Akcja dzieje się współcześnie, jak i przed ćwierćwieczem, gdy był nastolatkiem pełniącym rolę opiekuna na młodzieżowym obozie. Podczas tego wyjazdu zdarzyła się tragedia: czwórka uczniów weszła do lasu, lecz odnaleziono tylko dwa ciała. Jedna ze współczesnych spraw, nad którą pracuje prokurator, zdaje się łączyć z wydarzeniami z przeszłości i tak zaczyna się fabuła.

Ten serial to przede wszystkim świetny klimat, ujęcia, muzyka… Trzyma w napięciu i zostawia otwarte zakończenie nie dając niestety odpowiedzi na wiele nurtujących widza pytań. Myślę, że to dobra furtka do nakręcenia kolejnego sezonu. I choć bestsellerowa książka Harlana Cobena nie ma swojej kontynuacji, to scenarzyści mogą ciekawie rozwinąć wątki, które nie wybrzmiały w pierwszym sezonie. Jestem ciekawa czy twórcy będą chcieli kontynuować wątki, ale myślę, że z taką właśnie myślą nakręcono pierwszy sezon.

Do przeczytania!

E.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Podobne wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tutaj możesz dodać zdjęcie do komentarza

3 seriale do obejrzenia latem


Przez ostatnie miesiaca, za sprawą pojawienia się Biszkopcika, nie miałam zbyt wiele czasu na oglądanie nowych seriali. Raczej oglądaliśmy je po [...]
@MadameEdith on Instagram