fbpx

Deski do krojenia Joseph Joseph

3 kwietnia 2011
deski do krojenia joseph joseph

Jestem wielką zwolenniczką posiadania co najmniej kilku desek w kuchni. Wiele osób twierdzi, że nie powinno się używać desek drewnianych, gdyż trudno je domyć i są siedliskiem bakterii. Trudno się nie zgodzić z taką argumentacją, choć osobiście deski drewniane posiadam i używam ich głównie do krojenia chleba.
Jakieś 4 lata temu odkryłam firmę Joseph Joseph i jej produkty, które mnie zachwyciły swoją prostotą. Firma powstała w 2002 r. Anglii i została założona przez dwóch braci Joseph, z których jeden skończył Uniwersytet Cambridge, a drugi St. Martin’s. Znakiem rozpoznawczym produktów, które projektują są żywe kolory i użyteczny design.

Uwielbiam połączenie rzeczy ładnych i przydatnych!

Deski do krojenia Joseph Joseph „Index” zostały zaprojektowane na zasadzie zakładek w segregatorze. Każda posiada rysunek symbolizujący grupę produktów żywnościowych, jaki powinno się na niej kroić.

Korzystanie z nich uniemożliwia przenikanie smaku i zapachów wcześniej krojonych produktów. Można je myć w zmywarce, a w utrzymaniu porządku pomaga srebrny pojemnik. To bardzo dobre rozwiązanie nawet do niewielkich kuchni, gdyż deski w pudełku nie zajmują dużo miejsca.

Jeśli nie mamy możliwości ich nabycia, to dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w 3-4 różnokolorowe deski wykonane z wytrzymałego plastiku. Jedną można wykorzystywać tylko do mięsa (np. czerwoną), inną do ryb (np. niebieską), jeszcze inną do warzyw i owoców (zieloną), a do nabiału i rzeczy gotowanych może służyć deska biała. To bardzo praktyczny pomysł, który pozwoli nam uporać się z przykrymi zapachami i zabrudzeniami na deskach drewnianych, jak i pozwoli zachować większą czystość i higienę pracy w kuchni.

A do pieczywa niezmiennie zawsze i tak wybiorę wysłużoną drewnianą deskę 😉

Do przeczytania!

E.

deski do krojenia joseph joseph

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Podobne wpisy

Komentarze

3 odpowiedzi na “Deski do krojenia Joseph Joseph”

  1. sezenuygur pisze:

    I don't understand any word of this blog, but i saw the link to my blog here, so thank you!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tutaj możesz dodać zdjęcie do komentarza

Deski do krojenia Joseph Joseph


Jestem wielką zwolenniczką posiadania co najmniej kilku desek w kuchni. Wiele osób twierdzi, że nie powinno się używać desek drewnianych, gdyż [...]
@MadameEdith on Instagram