fbpx

Deski do krojenia Joseph Joseph

3 kwietnia 2011
deski do krojenia joseph joseph

Jestem wielką zwolenniczką posiadania co najmniej kilku desek w kuchni. Wiele osób twierdzi, że nie powinno się używać desek drewnianych, gdyż trudno je domyć i są siedliskiem bakterii. Trudno się nie zgodzić z taką argumentacją, choć osobiście deski drewniane posiadam i używam ich głównie do krojenia chleba.
Jakieś 4 lata temu odkryłam firmę Joseph Joseph i jej produkty, które mnie zachwyciły swoją prostotą. Firma powstała w 2002 r. Anglii i została założona przez dwóch braci Joseph, z których jeden skończył Uniwersytet Cambridge, a drugi St. Martin’s. Znakiem rozpoznawczym produktów, które projektują są żywe kolory i użyteczny design.

Uwielbiam połączenie rzeczy ładnych i przydatnych!

Deski do krojenia Joseph Joseph “Index” zostały zaprojektowane na zasadzie zakładek w segregatorze. Każda posiada rysunek symbolizujący grupę produktów żywnościowych, jaki powinno się na niej kroić.

Korzystanie z nich uniemożliwia przenikanie smaku i zapachów wcześniej krojonych produktów. Można je myć w zmywarce, a w utrzymaniu porządku pomaga srebrny pojemnik. To bardzo dobre rozwiązanie nawet do niewielkich kuchni, gdyż deski w pudełku nie zajmują dużo miejsca.

Jeśli nie mamy możliwości ich nabycia, to dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w 3-4 różnokolorowe deski wykonane z wytrzymałego plastiku. Jedną można wykorzystywać tylko do mięsa (np. czerwoną), inną do ryb (np. niebieską), jeszcze inną do warzyw i owoców (zieloną), a do nabiału i rzeczy gotowanych może służyć deska biała. To bardzo praktyczny pomysł, który pozwoli nam uporać się z przykrymi zapachami i zabrudzeniami na deskach drewnianych, jak i pozwoli zachować większą czystość i higienę pracy w kuchni.

A do pieczywa niezmiennie zawsze i tak wybiorę wysłużoną drewnianą deskę 😉

Do przeczytania!

E.

deski do krojenia joseph joseph
Podobne wpisy

Komentarze

3 odpowiedzi na “Deski do krojenia Joseph Joseph”

  1. sezenuygur pisze:

    I don't understand any word of this blog, but i saw the link to my blog here, so thank you!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Tutaj możesz dodać zdjęcie do komentarza

Deski do krojenia Joseph Joseph


Jestem wielką zwolenniczką posiadania co najmniej kilku desek w kuchni. Wiele osób twierdzi, że nie powinno się używać desek drewnianych, gdyż [...]
@MadameEdith on Instagram