fbpx

Rejs po Wiśle – atrakcja jakich mało!

27 sierpnia 2020

Ostatnio mieliśmy okazję wziąć udział w rejsie po Wiśle i powiem Wam, że nie spodziewałam się takich wrażeń. Ani tym bardziej takich widoków. To doświadczenie przerosło moje najśmielsze oczekiwania, a wrażenia uważam za nietuzinkowe. To też jedna z tych atrakcji, którą mieszkańcy Warszawy mają na wyciągnięcie ręki, a często o niej nie wiedzą. My nie wiedzieliśmy, coś tam kiedyś słyszeliśmy, ale nie mieliśmy pojęcia jak się zabrać za organizację takiego wydarzenia. A jest to bardzo proste!

rejs po Wiśle

Skąd są rejsy?

Wypłynąć można z przystani Nowa Fala przy BUWie lub z Miami Wars przy Moście Łazienkowskim. Wybieracie czy chcecie płynąć motorówką, łodzią czy barką. Każdą z nich można wynająć na wyłączność – dobieracie łódkę pod liczbę osób, im większa tym oczywiście droższa. Jest nawet możliwość zamówienia kolacji i zjedzenia jej na rzece! Można też raczyć się samym prosecco. Są różne opcje na różny budżet, choć trzeba liczyć od 130 zł w górę za osobę za godzinny rejs.

rejs po Wiśle
Przystań Miami Wars

Rejs po Wiśle – trasa:

Łódka płynie między Mostem Grańskim i Siekierkowskim. Widoki są bajkowe, zwłaszcza w porze zachodu. Cała panorama Warszawy jest na wyciągnięcie ręki.

Można też zamówić sobie rejs specjalny – na plażę w Wawrze lub nad Zalew Zegrzyński. Rejsy są oczywiście realizowane tylko gdy poziom wody w rzece na to pozwala. Możecie też zgłosić się z indywidualnym pomysłem – kto wie, może uda się go zrealizować?

rejs po Wiśle

Rejs po Wiśle – o czym warto pamiętać?

Z przystani można zabrać koce do okrycia. Warto zabrać kurtkę przeciwwiatrową i czapkę. Może być czapka z daszkiem, klasyczna na uszy lub choćby kaptur. Są momenty, gdy naprawę wiatr jest potężny i dosłownie „urywa głowę”.

rejs po Wiśle

Rejs po Wiśle – dla kogo?

Dla mnie rejs był wielką atrakcją. Widziałam wiele miast od strony rzeki, a Warszawy nigdy! Bo u nas Wisła jest ciągle niewykorzystaną, a wielka szkoda! Bo życie na bulwarach kwitnie wieczorami i warto je podejrzeć z innej perspektywy. Na łódce spędziliśmy super czas!

Bardzo polecam na różne okazje: urodziny, wieczory panieńskie, spotkania z przyjaciółmi, gdy macie gości z zagranicy i chcecie im pokazać Warszawę od najpiękniejszej strony. W tym roku zrobiliśmy tylko rozeznanie i to przypadkiem, bo na rejs zaprosiła nas jedna z marek, z którą współpracujemy. Tak nam się jednak spodobało, że w przyszłym roku zabieramy przyjaciół i płyniemy wspólnie dużą ekipą.

Najlepiej celować w ciepłe wieczory, pod koniec sierpnia jest już trochę chłodno, więc sugeruję czerwiec i lipiec. Rezerwację zrobicie na stronie Miami Wars.

Polecam!

E.

rejs po Wiśle

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Podobne wpisy

Komentarze

Jedna odpowiedź do “Rejs po Wiśle – atrakcja jakich mało!”

  1. Dawid pisze:

    Bardzo ładne zdjęcie z linią miasta o zachodzie słońca!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tutaj możesz dodać zdjęcie do komentarza

Rejs po Wiśle – atrakcja jakich mało!


Ostatnio mieliśmy okazję wziąć udział w rejsie po Wiśle i powiem Wam, że nie spodziewałam się takich wrażeń. Ani tym bardziej takich widoków. To [...]
@MadameEdith on Instagram