fbpx

Santorini – najlepsze miejsca do podziwiania zachodu słońca

29 sierpnia 2018

santorini zachód słońca

Zachody słońca na Santorini to marka sama w sobie. I choć nastawiałam się na wiele, to rzeczywistość sprostała moim oczekiwaniom. Faktycznie, zachody słońca na Santorini są bajkowe i wyglądają dokładnie jak na dziesiątkach zdjęć, jakie przed wyjazdem przeglądałam w sieci. Powiem więcej: podczas pierwszego naszego zachodu miałam wręcz dreszcze! I to były niesamowite emocje, więc wcale się nie dziwię, że w zasadzie każdy marzy, by zobaczyć zachód słońca na Santorini. Drugiego takiego nie ma, bo dzięki bezkresnemu morzu i obecności innych wysp widoki, a przede wszystkim kolory podczas tej ceremonii są niesamowite. Przygotowałam dla Was listę miejsc, z których najlepiej podziwiać zachód słońca na tej greckiej wyspie.

Santorini ma kształt rogalika, więc nie z każdego miejsca zachód słońca jest widoczny. Dodatkowo ten rogalik jest bardzo wysoki „od środka”, czyli strony wnętrza wulkanu – kaldery, a po drugiej stronie jest niemal zupełnie plaski. Zachody słońca na Santorini można podziwiać od strony Caldery lub na samym północnym koniuszku wyspy, ale też nie w każdym miejscu ujrzycie słońce chowające się idealnie za taflą wody.

Na przykład w Oia, zachód widoczny jest z portu Ammoudi usytuowanego na poziomie morza lub z miejsc położonych na zachód od ruin zamku. W naszym domu, zlokalizowanym zaraz obok słynnych niebieskich kopuł (patrz wpis: „Villa Calliope„), nie było go widać, bo był przysłonięty zamkiem i klifem na którym owa budowla stoi. Za to mieliśmy doskonałą lokalizację do podziwiania wschodów słońca.

Santorini – najlepsze miejsca do podziwiania zachodu słońca:

Oia

Mekka wszystkich, którzy przyjeżdżają na Santorini. Miejscowość w sezonie bywa tak zatłoczona, że popołudniu droga do niej jest zamykana przez policję, by uniknąć gigantycznych korków. Standardowo najwięcej ludzi gromadzi się na ruinach zamku, które są generalnie dość mocno niebezpieczne. Ludzie zajmują miejsca już od 16-17, by czekać ponad 4 h na zachód słońca. Najlepszy widok, bo niczym niezasłonięty jest z lekko pochyłych ścian. Ponoć nie ma roku, by ktoś tam nie spadł i się nie poturbował. W dole bowiem jest dość strome i wysokie na kilkadziesiąt metrów urwisko prowadzące wprost do portu w Ammoudi.

My na zamek przyszliśmy niecałą godzinę przez zachodem i też udało nam się zrobić zdjęcia. Ale podkreślam: na Santorini byliśmy na początku maja, czyli jeszcze nie w szczycie sezonu. To samo miejsce wygląda zgoła odmiennie z samego rana. Koło 10 byliśmy tu sami!

santorini zachód słońca

Katamaran

To prawdopodobnie najmniej oczywista miejscówka, ale z pewnością zachód słońca widziany z tej perspektywy to genialna rzecz. I jakie doświadczenia! Katamaran wypływa z portu w Oia-Ammoudi wczesnym popołudniem, płynie się na Red Beach oraz White Beach, potem na gorące źródła i wraca podziwiając zachód słońca do portu w Ammoudi. Już zapowiedziałam Monsieur, że przy okazji kolejnej wycieczki na Santorini bierzemy katamaran. Taka przyjemność kosztuje ok. 100 EUR (cena wraz z posiłkiem i napojami) za osobę dorosłą.

Ammoudi

A jeśli nie katamaran, to dobrym pomysłem może być kolacja w jednej z restauracji w porcie Ammoudi. Zachód słońca będziecie mieć jak na dłoni i nikt go Wam nie zasłoni.

santorini zachód słońca

Imerovigli

Miasteczko położone miedzy Firą i Oia, a przy okazji kolejne miejsce z ruinami starożytnego zamku w tle.

Santo Wines Winery

To mój osobisty faworyt, bo nie ma tu tłumów, można napić się dobrego wina i nikt nie zasłania widoków. Dodatkowo wybudowano tu specjalny taras do robienia zdjęć, a restauracja wciąż się rozbudowuje. Koniecznie odwiedźcie to miejsce!

santorini zachód słońca

Fira

Z Firy widoki na zachód słońca są podobne jak w Oia. Ze schodów prowadzących do portu widok jest bardzo ładny i nikt Wam go nie zasłoni.

Akrotiri Lighthouse i huśtawka

Okolice latarni morskiej na południowym koniuszku Santorini to miejsce, z którego widok na słońce będziecie mieć centralnie na wprost. Możecie przysiąść w okolicach latarni, huśtawki lub w jednej z licznych restauracji w tej okolicy, które reklamują się jako „Santorini sunset”.

santorini

Więcej wpisów z Santorini przeczytacie w sekcji SANTORINI.

Do przeczytania!

E.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3.4 / 5. Liczba głosów: 8

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Podobne wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tutaj możesz dodać zdjęcie do komentarza

Santorini – najlepsze miejsca do podziwiania zachodu słońca


Zachody słońca na Santorini to marka sama w sobie. I choć nastawiałam się na wiele, to rzeczywistość sprostała moim oczekiwaniom. Faktycznie, [...]
@MadameEdith on Instagram