fbpx

Ciasto na pizzę włoską – najlepsze!

9 lutego 2016

ciasto na pizzę włoską

Jeśli szukaliście najlepszego przepisu na ciasto na pizzę włoską, to jesteście w domu. Z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy mam dla Was jeden z najprostszych przepisów, jakie do tej pory pokazały się na blogu, a jednocześnie jeden z najbardziej autentycznych. Włoska pizza to ideał, a doskonałe ciasto jest jej bazą i od niego zaczyna się cały smak tego dania. Recepturę na ciasto idealne skradłam z „Biblii” włoskiej kuchni, czyli książki „The Silver Spoon”, do której już wiele razy odwoływałam się na blogu. To mój przewodnik po kulinariach Półwyspu Apenińskiego, a przepis tam podany jest tak prosty, że aż żal byłoby go nie wykorzystać zwłaszcza w takim dniu jak dzisiejszy.

Ciasto na pizzę włoską – składniki:

/na 1 grubszą lub 2 cieńsze pizze o średnicy ok. 30 cm/

Wg receptury z „The Silver Spoon”.

  • 400 g mąki „00”*
  • 1,5 łyżeczki soli
  • 28 g świeżych drożdży lub ok. 6 g instant (patrz przelicznik)
  • ok. 240 ml ciepłej wody

Dodatki – według uznania, u mnie:

  • sos pomidorowy: 100 ml passaty pomidorowej (może być też domowy przecier pomidorowy), sól i cukier do smaku
  • 1 kulka mozzarelli
  • kilka pomidorków koktajlowych
  • 2 garści rukoli
  • kilka plastrów włoskiej szynki dojrzewającej

ciasto na pizzę włoską 11

Ciasto na pizzę włoską – przepis:

Świeże drożdże kruszymy na małe kawałki, zalewamy 2-3 łyżkami ciepłej wody (ok. 36-38 stopni C – bardzo ważne, by woda nie była cieplejsza, bo drożdże nie przeżyją!). Mieszamy do momentu aż drożdże się rozpuszczą.

ciasto na pizzę włoską 10

Mąkę przesiewamy do miski / dzieży miksera, mieszamy z solą. Dodajemy zaczyn. Zaczynamy zagniatać ciasto i powoli dodajemy ciepłą wodę – ok. 200-240 ml – tylko tyle, by ciasto się zagniotło i było sprężyste.

ciasto na pizzę włoską 9

Wstępnie zagniecioną kulkę ciasta przekładamy na stolnicę, lekko podsypujemy mąką i zagniatamy ręcznie przez 2-3 minuty.

ciasto na pizzę włoską 8

Wkładamy do miski, przykrywamy ściereczką. Odstawiamy w ciepłe miejsce do wyrośnięcia na ok. 2-3h.

ciasto na pizzę włoską 7

Moje ciasto już po godzinie zaczęło wypełzać z miski, ale dałam mu jeszcze czas. Rosło w oczach, dosłownie jak na drożdżach 😉

ciasto na pizzę włoską 12

Wyrośnięte ciasto rozciągamy w dłoniach tworząc okrąg i pamiętający by jego brzegi były grubsze niż środek.

Placek smarujemy cienko sosem pomidorowym.

ciasto na pizzę włoską 6

Na wierzchu układamy ulubione składniki – u mnie była to kulka mozzarelli pokrojona w cienkie plasterki.

ciasto na pizzę włoską 5

Nastawiamy piekarnik na maksymalną temperaturę – absolutne minimum to 220 stopni C (z termoobiegiem) lub 240 stopni w piekarniku z opcją „góra-dół”. Do swojego piekarnika włożyłam kamień do pizzy, więc od momentu nagrzania się piekarnika poczekałam jeszcze pół godziny, by kamień dobrze się nagrzał (dzięki niemu pizza jest bardzo chrupiąca od spodu) – jeśli nie macie kamienia, wówczas wyłóżcie pizzę na okrągłą blaszkę i razem z nią wstawcie do pieca.

Pizzę pieczemy ok. 5 minut przy temperaturze 260-280 stopni C lub nieco dłużej przy niższej temperaturze (np. przy 240 stopniach C będzie to ok. 15 minut).

ciasto na pizzę włoską 4

Ciasto na pizzę włoską – podanie:

Na pizzę wykładamy składniki, które dodaje się po pieczeniu: pomidorki, rukolę i szynkę dojrzewającą. Całość można skropić oliwą.

ciasto na pizzę włoską 2

To rewelacyjny przepis, a pizza smakuje fantastycznie! Na moich zdjęciach jest jedna – grubsza, ale w swoich domach możecie kulkę ciasta podzielić na dwie części i przygotować z tej porcji dwie cieniutkie pizze.

ciasto na pizzę włoską

* W przepisie na pizzę najważniejsza jest mąka. To bardzo istotne by była to oryginalna, włoska mąka oznaczona symbolem „00”. Taka mąka jest jak cukier puder, bardzo lekka i aksamitna. To właśnie w niej tkwi sekret dobrego ciasta. Kupicie ją w dużych marketach na stoiskach z mąkami. 1 kg to koszt od 6-8 zł, ale pizza jest tego warta.

ciasto na pizzę włoską

Smacznego!

E.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba głosów: 48

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Podobne wpisy

Komentarze

108 odpowiedzi na “Ciasto na pizzę włoską – najlepsze!”

  1. Monika Kulka pisze:

    Zrobiłam jedną dużą na blachę z wyposażenia piekarnika. Z kurkami, halloumi, roladką kozią, cheddarem i mozzarellą. Pyszna !

  2. Monika Kulka pisze:

    Ciasto pyszne !!

  3. Kasiak pisze:

    Piekę pizzę, z tego przepisu, już od 5 lat i nie rozumiem jak ona może komuś się nie udać. Dzisiaj nawet zrobiłam na mące 00 z Biedronki firmy „To ta!” i piekłam w małym badziewnym wolnostojącym opiekaczo-piecyku, i nawet z takiego dziadowskiego sprzętu wyszła genialna! Moje ciasto przeleżało dwie doby w lodówce, bo zupełnie o nim zapomniałam 🙂
    Rzućcie na pizzę upieczone frytki z batatów, to jest wyśmienite! Przy salami, czarnych oliwkach i mozzarelli były najpyszniejszym dodatkiem.

  4. Magda pisze:

    Jak zawsze fantastyczny przepis!
    Piekłam już od Pani fondant, wszystko zawsze pyszne, genialnie wychodzi, wszyscy domownicy się zajadaja!!!

  5. Dobry przepis pisze:

    Super przepis. Dodaje tylko łyżeczkę oleju pod koniec mieszania ciasta. Zawsze wychodzi. Mąka 00 robi niesamowita różnice.

  6. Agsia pisze:

    Ciasto twarde jak podeszwa. Zdecydowanie nie polecam.

  7. Magda pisze:

    Nie wiem, o co chodzi tym wszystkim narzekającym na proporcje mąki do wody. Są IDEALNE. Jeśli komuś nie wychodzi, to znaczy, że użył innej mąki niż zalecana w przepisie. I tyle.
    Dzięki za przepis, korzystam regularnie ?

  8. Karo pisze:

    Nie wiem co mnie podkusiło. Zawsze robię pizze według innego przepisu i chcialam sprobować czegoś nowego. Pizza guma. Za mało maki i w proporcjach powinno byc dokladnie napisane 0.75 łyzeczki soli. Dałam 3 i wszystko do wyrzucenia. Nie polecam.

    • Madame Edith pisze:

      Przecież 3/4 to właśnie 0,75. W przepisach podaje się takie ilości jak sól, pieprz, przyprawy w ułamkach zwykłych.

  9. Qba pisze:

    Wszystko ładnie, pięknie tylko za dużo drożdży, 1 g tyle daje się we włoskiej oryginalnej pizzy na ta ilość mąki, i najlepsza fermentacja zimna czyli włożyć kulke z ciastem do lodówki na parę godzin, wyjąć i zostawić na godzinę w temp. Pokojowej i pizza super a nie drożdżówka

  10. Piotr pisze:

    Potwierdzam pierwsze zdanie tego postu. Najlepszy przepis. Pozostałe należy usunąć z internetu bo tylko zabierają czas na odnalezienie tego przepisu.

  11. Łukasz Stefański pisze:

    Proporcje absolutnie nie mają się do rzeczywistości, niestety, totalnie nie polecam tego ciasta. Trzeba dodać dużo więcej niż 300g mąki. Zwłaszcza jak robisz je własnymi rękami a nie SMEG-iem czy innym shitem dla bogatych mamusiek.

    • Madame Edith pisze:

      Łukaszu,
      muszę Cię rozczarować: proporcje są jak najbardziej ok. Nie ma znaczenia czy zagniatasz ciasto ręcznie, czy wyrabiasz je w mikserze. Jeśli zrobisz zgodnie z przepisem i użyjesz dobrej mąki, to po prostu wyjdzie. Świadczą o tym powyższe komentarze i setki udostępnień przepisu w mediach społecznościowych. Pozdrawiam!

  12. Anonim pisze:

    Wszystko wg przepisu, dodam iż od kilku miesięcy eksperymentuje z ciastem na pizzę, szukam najlepszego.
    Ta pizza a dokładnie ciasto wyszło twarde jak kamień, brzegi – mozna by zęby łamać. Srodek bardziej miękki (sos dodatki zrobiły swoje)

  13. Paulina pisze:

    Przepis super! Testowalismy dzisiaj w piecu opalanym drzewem 🙂 wyszla jak wloska pizaa Italianooooo :* 🙂

  14. Oses pisze:

    Bardzo dobry przepis.
    1.
    Do przecieru pomidorowego polecam dodać kilka szczypt oregano.
    I ewentualnie zmiazdzony ząbek czosnku.
    2.
    Spotkalem sie tez z zabiegiem odstawienia zarobionego ciasta na pół godz. przed dodaniem drozdzy. Później ugniatanie z drozdzami i odstawienie do wyrosniecia.
    3.
    Jak ktos tu zauwazyl jesli ciasto ma wyrastac dlugo (6-8 godz) to wystarczy 2 g drozdzy zamiast 20g. (serio)
    Pozdrawiam

  15. Olek pisze:

    Włoska pizza jest cieniutka. Ta na pewno do takich nie należy.

  16. Kasia pisze:

    Jestesmy z przepisem już 1,5roku i zawsze sie udaje. Polecam!

  17. Sabina pisze:

    Ciasto super! Zostaje z nami na zawsze?

  18. Agnieszka pisze:

    Wspaniały przepis! Rewelacyjne ciasto, zawsze wychodzi! Dziękuję!

  19. Paulina pisze:

    Pizza idealna ! Z przepisy wyszły mi dwie średnie . Użyłam sposobu z patelnią przed włożeniem do piekarnika ! Cuuudo!

  20. Asia pisze:

    Ten przepis to rewelacja! Po pierwsze mało składników (unikamy cukru i tłuszczu ?) po drugie – prosty jak budowa cepa ? po trzecie – czas robienia ciasta max. 10 min i bez babrania się, i wszystkiego dookoła ? i po czwarte wychodzi w piekarniku domowym lepsza niż w niejednej pizzerii. Zmieniłam składniki na niej – mozzarella, cebula, szynka, ser żółty, zioła prowansalskie. Piekarnik miałam na 280stopni, góra i dół. Włożyłam duża blachę czarna że się nagrzala, i na gorącej walkowalam ciasto. Blachę i ciasto lekko posmarowalam oliwa. 10 min i była gotowa. Przepraszam bardzo wszystkie pizzerie, na mnie już nie zrobicie ? Dziękuję Pani bardzo!!!

  21. Jacek pisze:

    Najgorszy przepis w sieci. Kobieto nie używa się znaków, które można różnie zinterpretowac przy odczycie /slash/ znaczy też albo/albo niepotrzebne skreślić. O,75 łyżeczki soli !!! Taki zapis jest oczywisty a zapis 3/4 można odczytać że 3 lub 4 łyżeczki soli. Także wyrzuciłem w błoto ze 100 zł razem na przesoloną pizzę !!!! O tym, że za mało mąki w przepisie to już mi się nie chce truć.

    • Madame Edith pisze:

      Mężczyzno,
      serio spotkałeś się kiedyś z zapisem 0,75 łyżeczki soli? Bo ja nie. Gdyby chodziło o 3 lub 4 łyżeczki soli, to bym napisała „3-4 łyżeczki soli”.
      3/4 to trzy czwarte. Tyle w temacie.
      Ostatecznie jak coś jest nie do końca jasne lub pojawiają się wątpliwości, można zapytać.

  22. Jak kładziesz pizzę na kamieniu? Wyciągasz gorący kamień czy przekładasz pizzę na kamień który leży w piekarniku? Jak przekładasz na kamień to jak/czym najlepiej?

    • Madame Edith pisze:

      Tak, wykładam na kamień, który nagrał się w piekarniku. Mam do tego drewnianą deskę dość dużych rozmiarów. Posypuję pizzę mąką i łatwo się wtedy zsuwa.

  23. Marzena pisze:

    Świetny, najlepszy przepis. Z braku czasu ciasto rosło 45 min. a było rewelacyjne.

  24. Jolanta pisze:

    Jest idealna cieniutka i pyszna jak jeszcze dodasz swoje ulubione dodatki to jest tak jaka lubisz .Polecam 😉

  25. Patrycja pisze:

    Wow! Faktycznie najlepszy przepis na pizzę ever!

  26. mikrobiologiczny-pizzerman pisze:

    Jeśli chcecie żeby ciasto szybciej wyrosło stosujecie większą dawkę drożdży. Jeśli macie czas żeby przygotować ciasto dzień wcześnie wystarczy odrobina – same się rozmnożą. Czy świeże czy instant żadnego znaczenia, to i tak te same sachoromyces 🙂 NIE UŻYWAJCIE TERMOOBIEGU ! ! ! to jest zbrodnia dla pizzy. Piekarnik ma wam symulować piec kamienny, tzn. ustawiacie piekarnik na max temp góra i dół i kładziedzie pizze na samym dole.

  27. Bartek pisze:

    Tyle drożdży ? max to 2% ilości mąki 🙂

  28. Najlepszą pizze jaką ostatnio jadłam, to była pizza z małej włoskiej pizzeri w Wiśle. Po prostu rewelacja. Nie pamiętam bym kiedyś trafiła na coś podobnego. Twój przepis wygląda jak 1 do 1 tego co jadłam. Musze koniecznie spróbować.
    Pozdrawiam 🙂

  29. Łukasz pisze:

    to są drożdże instant. Znalazłem przelicznik 25g drożdży świeżych = 7g instant ale nie wiem jak to w praktyce wyjdzie :/

    • Madame Edith pisze:

      Łukaszu, ok, jeśli to są instant, to już wszystko jasne! Faktycznie, przelicznik 25 świeżych = 7 g instant się zwykle najlepiej sprawdza.

  30. Łukasz pisze:

    Witam,

    jeśli używam takiej mąki i drożdży (poniżej : Divella „00” oraz drożdże stagioni ) to gramatura powinna być taka sama na 300g / 20g drożdży ?

    http://www.millesaporisklep.pl/pl/p/Maka-do-pizzy-00-Divella-1kg/571

    http://www.millesaporisklep.pl/pl/p/Drozdze-Stagioni-0%2C5kg/1477

    z tego co wyczytałem tam czas wyrastania ciasta jest 4-6h. Mogę prosić o pomoc w tej kwestii 🙂

  31. Mariuzz pisze:

    Główną pożywką drożdży jest cukier. Gdzie w przepisie cukier bo nie zauważyłem

  32. luk pisze:

    witam,
    super przepis, który zamierzam wypróbować, tylko mam pytanie, czy mogę ciasto upiec na zwyklym papierze do pieczeni ? nie posiadam kamienia 🙁 dodam, że to będzie moja pierwsza pizza, więc brak doświadczenia :p

    • Madame Edith pisze:

      Tak, jeśli tylko ten papier może być pieczony w maksymalnej temperaturze, jaką ma Twój piekarnik. Informację znajdziesz na opakowaniu.

  33. kasiak pisze:

    Genialna pizza, cieniuteńka, a mimo tego nie spaliła się od spodu, cudeńko, i pyszna nieziemsko, miękka ale i chrupiąca, aż z wrażenia zapomniałam sypnąć rukoli, która stała i czekała i się nie doczekała 🙂
    Ostatnio jedliśmy spaloną na węgiel, twardą i okropną pizzę u Włocha, która bardzo nas rozczarowała, za to Twój przepis wynagrodził nam wszystko co złe 😀
    Zrobiłam dwie spore pizze, które rozciągnęłam tak mocno, że były prawie przezroczyste 😀

  34. Skorzystałam z przepisu! Jest boski! Dzięki! :)))) pizza jak we Włoszech

  35. Arecki pisze:

    20g drożdży do 300gr mąki? 10 razy za dużo

  36. Janusz Mazurek pisze:

    świetny przepis ja co prawda bezmięsną robie ale ciasto wyszło mi idealny, tylko za mnie robi robot heh Kohersen mycoook kupiłem taki

  37. Woland pisze:

    A czy termoobieg nie spowoduje zbytniego wysuszenia pizzy?

  38. Woland pisze:

    Próbowałaś kiedyś piec dwie pizze jednocześnie – na dwóch blachach jedna pod drugą? Myślisz, że jest szansa, że to się uda? W jakiej konfiguracji grzałek byś to zrobiła?

    • Madame Edith pisze:

      Zawsze piekę pojedynczo. Niestety nie ma tu dobrej rady: wszystko zależy od Twojego piekarnika, bo każdy jeden jest inny i inaczej piecze.

  39. Paulaaaa pisze:

    Witam a jest szansa że wyjdzie z suchym drożdżami? Bo tylko takie mam a zawsze robię twój przepis na świeżych i jest idealna

  40. Yvonne pisze:

    Wlosi zalecaja pozostawienia ciasta na kilka godzin a w miedzy czasie ponownie je wyrabiac , w ten sposob im dluzej wyrasta tym wiecej utraca glutenu, i w ywiazku z tym ciasto nie bedzie gumowate jak ochlodzi sie nam pizza.

  41. Dominika U. pisze:

    Czy można to ciasto przechowywać w lodówce?

    • Madame Edith pisze:

      Masz na myśli przed upieczeniem? Jak najbardziej. Można je zrobić wieczorem i przez noc może leżeć.

      • Dominika U. pisze:

        Mam jeszcze jedno pytania, czy jezeli chcem zostawić ciasto na następny dzień to robię cały przepis, włącznie z wyrastaniem ciasta, czy tylko zagniatam składniki i wkładam do lodówki i ono wyrośnie sobie w lodówce.Jutro chciałabym zrobić pizze na obiad, ale dzisiaj chciałabym już sobie wieczorem zrobić ciasto żebym po powrocie jutro z pracy mogła zaraz upiec pizze

        • Madame Edith pisze:

          Ciasto powinno wyrosnąć przed włożeniem do lodówki. W lodówce może jeszcze nieznacznie podrosnąć, ale cały proces wyrastania musi odbyć się w cieple.

  42. der pisze:

    Podane proporcje składników są złe. Za mało mąki. Tak to jest jak się chwyta dobrze wypozycjonowany link…

  43. Kucharek pisze:

    Bardzo dobry przepis na ciasto, serdecznie polecam ??

  44. Iza pisze:

    Edith, czy probowalas z suchymi drożdżami? Myślisz, ze wyjdzie w porządeczku?Pozdrawiam

    • Madame Edith pisze:

      Iza, jak dla mnie ciasto na pizzę musi być na świeżych. Z tymi instant nigdy go nie robiłam, ale pewnie wyjdzie wcale nie gorsze. Mając zaczyn widzę jak on pracuje jeszcze przed dodaniem do ciasta i mam pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

  45. Marlena pisze:

    Idealne ciasto na pizzę. Takiego właśnie szukałam.☺

  46. Perela pisze:

    A czy do drożdży nie potrzeba troszkę cukru?
    Ja od lat robię ciasto na pizzę według bardzo podobnego przepisu ale właśnie zawsze do drożdży dodaję ociupinkę cukru.
    Zdjęcie pizzy fenomenalne – od razu jeść się chce!!:)

    • Madame Edith pisze:

      Przy mące „00” ciasto bardzo dobrze wyrasta bez dodatku cukru, bo ta mąka jest ultra lekka i delikatna. Choć jak dasz pół łyżeczki cukru (lub glukozy – po niej jeszcze lepiej rosną), to nic się nie stanie i nie będzie to miało większego wpływu na smak.

  47. Wiola79 pisze:

    Właśnie robię ciasto pięknie rośnie zobaczymy efekt końcowy pozdrawiam

  48. klaudia pisze:

    Dodałam troszkę oliwy, ciasto przepyszne, chrupiące brzegi, cudo po prostu 😀

  49. Katarzyna pisze:

    Witam,
    ciasto wyszło mi za twarde. Gdzie mogłam popełnić błąd?

  50. asia pisze:

    ja będę jutro robić mam nadzieję ze mi wyjdzie

  51. Paweł pisze:

    Powiem szczerze, że rozczarował mnie ten przepis na ciasto. Pracowałem kilka lat temu w pizzerii we Włoszech i mój szef zawsze mawiał że najlepsze ciasto uzyskuje się po długotrwałej fermentacji w niskiej temperaturze ( w lodówce), a druga rzecz to brak mi w tym przepisie oliwy 🙂
    Powodzenia w kulinarnych poszukiwaniach. Pozdrawiam.

  52. Magdalena pisze:

    Witam, mam pytanie, nie trzeba odstawiać zaczynu, tak jak wszędzie radzą, żeby wyrósł? Po rozpuszczeniu dodaje się od razu do mąki? Drożdże maja mieć temperaturę pokojową czy mogą być prosto z lodówki?

    • Madame Edith pisze:

      W tym przepisie odstawianie zaczynu nie jest konieczne. Rozpuszczamy i od razu dodajemy do mąki. Drożdże powinny mieć temp. pokojową.

  53. Bartosz pisze:

    piekarnik ustawiam góra-dół na 260 stopni bez termoobiegu, pizzę na zwykłej blaszce stawiam na najniższym poziomie piekarnika i ustawiam czas 9 minut

  54. inia pisze:

    Czy moze byc tez polska maka np Basia typ 00?

    • Madame Edith pisze:

      Nie używałam jej, ale sądzę, że będzie ok.

    • Tatiana pisze:

      Nie polecam mąki „Basia” 00 – kupiłam i niestety, ale to nie jest to.
      Polecam mąkę Szymanowską, jest idealna.

      • Ala pisze:

        Tatiana, mąka 00 to typ i nie ma tu większego znaczenia jaka to firma, mąka Szymanowska nie ma rodzaju 00, mają inne ale nie 00, Polacy przyzwyczajeni są do mąk różnych typów 550,650,500 itd a one nie są przeznaczone do pizzy, nie czułaś różnicy jesli chodzi chodzi o pizzę którą robiłaś a tą która sie je we Włoszech?

  55. Magda pisze:

    Witam, czy może Pani powiedzieć jak długo wyrabia ciasto w KitchenAid? Dopiero testuję swój i dzisiaj do końca ciasto mi nie wyszło. Pozdrawiam,

  56. M pisze:

    Dziś pierwszy raz próbowałem i chociaż zapomniałem o soli to pizza wyszła idealnie! Problem miałem jedynie z tym, że ciasto podczas formowania bardzo się lepiło do rąk, a później przykleiło się do miski podczas wyrastania i trzeba bylo kombinować żeby je wyciagnać – jakieś wskazówki gdzie mogłem popełnić błąd i co zrobić żeby aż tak się nie lepiło? Pozdrawiam 🙂

    • Madame Edith pisze:

      M.,
      to ciasto drożdżowe, z dużą zawartością glutenu i ono ma w naturze to, że jest lepkie. Nic na to nie można poradzić
      Miskę i ręce można za to wysmarować delikatnie oliwą – to bardzo pomaga 🙂
      Pozdrawiam serdecznie,
      E.

  57. Mariola pisze:

    Ciasto nie wyrasta!!! Do 3 razy sztuka.. cala maka poszla i nic ?

  58. Karola pisze:

    Zdecydownie za duzo soli 🙂 spokojnie na taka ilosc wystraczy łyzeczka soli 😉

  59. bg pisze:

    może Pani polecić kamień do pizzy? Jakiego Pani używa?

  60. Justa pisze:

    Wyglada bardzo apetycznie! Robię w ten weekend!

    Super!

  61. Asia pisze:

    A sól? Kiedy

  62. misza pisze:

    A nie trzeba dodawać oliwy do ciasta?

  63. Vela pisze:

    I takie własnie ciasto uwielbiam. Cienkie, lekko chrupkie, a nie zbity i tłusty placek jakie serwują w wielu lokalach niestety. Fantastyczny przepis. 🙂

  64. -agat- pisze:

    Rzeczywiście, farina 00 przenosi polską pizzę na włoski poziom. Ja, z racji, że nie posiadam jeszcze kamienia, podpiekam pizzę na suchej, rozgrzanej patelni przez 1-2 min i wkładam do piekarnika na 10 min. Pizza zawsze wychodzi chrupiąca:)

  65. DYCIAA pisze:

    Wygląda nieziemsko pysznie! Będę tu raczej częstym gościem. W weekend robię taką pizze. 🙂

  66. natalia pisze:

    Ale mia smaka narobiłaś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tutaj możesz dodać zdjęcie do komentarza

Ciasto na pizzę włoską – najlepsze!

Czas przygotwania:

@MadameEdith on Instagram