fbpx

Napisałam drugą książkę „80 śniadań dookoła świata”!

2 marca 2021
80 śniadań dookoła świata

Chciałam Wam poinformować, że skończyłam pisać książkę „80 dni dookoła świata” i tym samym trafiła ona do redakcji. Równolegle pracujemy nad oprawą graficzną i za kilka tygodni będę mogła zlecić druk. Hurra!!! Tym samym będzie to po „Sernikach” moja druga autorska książka kulinarna.

„80 śniadań dookoła świata” – wersja papierowa i elektroniczna

Tym razem książka ukaże się w wersji papierowej, ale będzie też dostępna w wersji elektronicznej. Każdy będzie mógł sobie wybrać jaką wersję woli. Publikacja ukaże się najprawdopodobniej w marcu. Mam nadzieję, że jeszcze przed Wielkanocą będziecie mogli mieć wersję papierową w domach.

Książka, jak i e-book, będą dostępne za kilka tygodni w moim sklepie.

80 śniadań dookoła świata

„80 śniadań dookoła świata” – zawartość

Co znajdzie się w środku? Oczywiście 80 przepisów na rozmaite śniadania. W większości będą to propozycje na słono, kilkanaście będzie dość uniwersalnych – do podania na słono lub słodko, a część będzie typowo słodka.

Będą też wskazówki gdzie szukać składników, choć starałam się, by były one jak najłatwiej dostępne.

80 śniadań dookoła świata

„80 śniadań dookoła świata” – podział przepisów

Długo myślałam jak podzielić przepisy, by było z nich łatwo korzystać. Najpierw doradzaliście mi, by rozdzielić je na słodkie i słone. I ja sama byłam za takim schematem. Jednak w trakcie prac okazało się, że właśnie kilkanaście przepisów jest uniwersalnych i nie chciałam na siłę ich wkładać do którejś grupy.

Dlatego poszłam innym tropem, który zresztą też sami mi podsunęliście: śniadania bez obróbki termicznej (najszybsze), gotowane, smażone i pieczone (najdłuższe w przygotowaniu). Taki podział wydaje mi się bardzo rozsądny, gdyż wskazuje na czas przygotowania śniadania.

80 śniadań dookoła świata

„80 śniadań dookoła świata” – przepisy:

W książce znajdziecie śniadania z całego świata, od takich, które zrobicie w 5 minut po takie, które zajmują 3h, bo wymagają pieczenia i wyrośnięcia ciasta. Żaden z przepisów nie jest jednak bardzo trudny. Przy tych bardziej skomplikowanych będą zdjęcia krok po kroku, dokładnie jak na blogu. Mam nadzieję, że dzięki temu nikt nie będzie się czuł zagubiony.

Dodatkowo przepisy będą miały specjalne oznaczenia graficzne, by jeden rzut oka wystarczył, by stwierdzić czy przepis zawiera laktozę, jajka, mięso czy gluten.

80 śniadań dookoła świata

„80 śniadań dookoła świata” – jakość wersji papierowej

Wydanie papierowe będzie piękne i „na bogato”. Żadne wydawnictwo nie wydałoby mi tak tej książki – tego jestem pewna! Po prostu koszty druku takiej książki są bardzo wysokie w porównaniu do oszczędniejszych rozwiązań. Będą wstążeczki, złote litery, a nawet płótno na grzbiecie jak w dzienniku z podróży. Będzie pięknie, o to możecie być pewni!

80 śniadań dookoła świata

„80 śniadań dookoła świata” – przepisy:

A te przepisy są wspaniałe i powiem szczerze, że nie wiedziałam, że uda mi się zebrać w jednym miejscu aż 80 hitów. Serio! Każda receptura jest inna i bardzo ciekawa. Te dania są po prostu pyszne i aż chce się gotować.

Prace nad przepisami i zdjęciami trwały w sumie 5 miesięcy i w ciągu tego czasu naprawdę bardzo dobrze się bawiłam przy jej tworzeniu tej książki. A to jak najlepiej wróży. Mam nadzieję, że i Wam ta książka przyniesie wiele radości i że będzie stała w Waszych kuchniach na podręcznej półce.

Niebawem więcej szczegółów!

Do przeczytania,

E.

80 śniadań dookoła świata
80 śniadań dookoła świata
80 śniadań dookoła świata
80 śniadań dookoła świata
80 śniadań dookoła świata

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Podobne wpisy

Komentarze

8 odpowiedzi na “Napisałam drugą książkę „80 śniadań dookoła świata”!”

 1. Kasia pisze:

  Jaka świetna wiadomość z samego rana <3 ! Już nie mogę się doczekać i wysyłam wszystkim koleżankom! 😀 Gratulacje!

 2. Magda pisze:

  Piękne zdjęcia! Uwielbiam celebrować śniadania, czekam z niecierpliwością na te książkę, pozdrawiam

 3. Ada pisze:

  Czekam na książkę z niecierpliwością! Czytam twojego bloga juz od kilku ładnych lat. Twoje przepisy na śniadania to dla mnie największy hit! To dzięki Tobie poznałam takie dania jak kaiserschmarn, dutch baby, gofry belgijskie, croque monsiuer… Gotujemy je regularnie i są hitem w naszym domu 🙂 Myślę że wybiorę wersję papierową! Gratuluję i życzę dalszych sukcesów 🙂

 4. Ilona pisze:

  Przede wszystkim piękne zdjęcia ? gratuluję pomysłu na książkę i tego, że już za chwilę ujrzy ona światło dzienne! Po opisie, jak będzie wyglądała książka papierowa już wiem, że chciałabym ją mieć. Cudo się zapowiada! Chyba podsunę Mężowi pomysł na prezent ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tutaj możesz dodać zdjęcie do komentarza

Napisałam drugą książkę „80 śniadań dookoła świata”!

Czas przygotwania:

@MadameEdith on Instagram