Omlet ze szparagami robię ostatnio średnio co dwa dni na śniadanie. W przeróżnych wersjach. Raz z samymi szparagami, raz z dodatkiem boczku, a innym razem dorzucam czarne oliwki. To przepyszny pomysł na szybkie i sezonowe śniadanie. Do tego kawa, filiżanka herbaty lub zielony koktajl i od razu dzień zaczyna się w pięknych barwach. Wypróbujcie, a wierzę, że w tej odsłonie stanie się jednym z Waszych ulubionych omletów.
Omlet ze szparagami – składniki:
/na 1 porcję/
- 2 jajka (u mnie wiejskie)
- 1 łyżka tartego Emmentalera
- 1 łyżka pokrojonego w kawałki boczki (ok. 1 plasterek)
- 1-2 łyżki mleka
- 5 szparagów
- pieprz
Omlet ze szparagami – przepis:
Szparagi dokładnie myjemy, odłamujemy twarde końce. Kroimy w cienkie plasterki pod dużym skosem.
Na patelni podsmażamy boczek aż lekko wytopi się z niego tłuszcz. W misce roztrzepujemy jajka wraz z 1-2 łyżkami mleka. Dodajemy ser, pierz oraz pokrojone szparagi. Mieszamy.
Kiedy boczek się podpiecze dorzucamy go do jajecznej masy. Mieszamy i całość wylewamy z powrotem na wytartą patelnię lub jeśli chcemy, możemy pozostawić wytopiony tłuszcz i wylać na niego jajka.
Moja uwaga:
Używam patelni naleśnikowej, które nie wymaga używania masła ani oleju do smażenia omletu czy to naleśników. Jeśli Wasze wymagają trochę tłuszczu, wówczas go użyjcie lub zostawcie ten, który się wytopił z boczku.
Podsmażamy na wolnym ogniu kilka minut aż omlet się zetnie (można go też przykryć pokrywką, by masa szybciej się ścięła).
Omlet ze szparagami – podanie:
Omlet delikatnie zsuwamy na talerz, część zwijając. Podajemy z ulubionym pieczywem oraz sałatką lub innymi warzywami. Omletu ze szparagami nie solę – wystarcza mi słony posmak boczku oraz wyrazisty Emmentaler, używam do niego za to sporej ilości świeżo mielonego czarnego pieprzu.
Mama nadzieję, że w Waszych domach także stanie się takim przebojem jak u nas. Po inne omlety zapraszam Was do sekcji: OMLET.
Smacznego!
E.
W sesji wykorzystałam:
talerz – Alma
sztućce – Zara Home
deska – i love nature
Podobne wpisy
Komentarze
13 odpowiedzi na “Omlet ze szparagami”
Dodaj komentarz

Omlet ze szparagami
Czas przygotwania:
Rewelacyjny smak! Ja zrobiłam ze szparagami i cebulką bo akurat miałam ją w lodówce i wyszło przepysznie. Trochę też podsmażyłam cebulkę i szparagi żeby były bardziej miękkie ale następnym razem spróbuję bez smażenia. Dziękuję za przepis i pozdrawiam!
Ten omlet to moje ostatnie wielkie odkrycie. ? Pyszny i sycący. ❤️
Cieszę się, że podzielasz mój zachwyt nad nim! To jest mój numer 1 wśród omletów. Szkoda tylko, że sezon na szparagi trwa tak krótko.
Omlet wygląda bezbłędnie, tylko muszę policzyć kalorie bo jestem na etapie odchudzania.
Ale ja jeszcze w kwestii patelni bo właśnie jestem na etapie zakupu a do tej pory to jakoś nie mogę natrafić na dobrą. A dokładnie jaka jest seria bo na stronie to trochę ich jest , jeśli pamiętasz.Pozdrawiam Ania
Niestety nie mam pojęcia. Już jej nawet nie mam w domu.
W omletach fajne jest to, że można w ciekawy sposób przemycić w nich warzywa, pestki dyni, nasiona słonecznika, czy otręby 🙂
Czy używasz surowych szparagów czy wcześniej je gotujesz?
Do omletu daję zawsze surowe. Inaczej napisałabym we wpisie, że trzeba je obgotować.
Zrobię takiego do kolacji w wersji wegetariańskiej, wygląda cudownie 🙂 Mam akurat szparagi, czarne oliwki i jajka od babci ze wsi, to chyba znak, żeby wypróbować 😉
Ty to wiesz kochana jak trafić w mój gust – nie dość, że pyszny omlecik to jeszcze moje ukochane szparagi. Czekam już na sezon i będą codziennie gościły w mojej kuchni! 🙂
Vela, sezon na szczęście szybko się rozkręca 🙂 Już prawie wszędzie są polskie szparagi, bo do niedawna tylko te włoskie były dostępne.
Madame, jaką konkretnie masz patelnię? Bo rozglądam się za taką do naleśników 🙂 a ja ze swojej strony polecam sycący omlet ze szpinakiem na mące owsianej i mleku – lekki jak puszek i już pieczywa nie trzeba 🙂
Aniu, to patelnia naleśnikowa Tefal (na indukcję). Bardzo polecam, jest nie do zdarcia 😉