fbpx

AMOR Eklery i Wino – bajkowe miejsce!

25 lipca 2022
AMOR Eklery i Wino

AM’OR Eklery i Wino jest już czynny od ponad roku, a ja dopiero tu dotarłam. W zasadzie wpadłyśmy na to miejsce przypadkiem razem z Moniką. Szukałyśmy miejsca na kawę i ciastko. Lepiej trafić nie mogłyśmy, to był zachwyt od pierwszego wejrzenia!

AM’OR Eklery i Wino – lokalizacja:

Kawiarnia zlokalizowana jest tuż obok Uki Uki, przy ulicy Kruczej. Do tego w jej najładniejszej części, bo ogródek od ulicy oddziela szpaler drzew. Witryny są ogromne i z pewnością z daleka zauważycie różowy ogródek.

AMOR Eklery i Wino

AM’OR Eklery i Wino – menu:

A w środku jest tylko lepiej! Wnętrze jest utrzymane w klasycznym stylu, jest dużo kwiatów, sztukaterie i ozdobne tapety między nimi. Do tego piękne fotele, po prostu trzeba usiąść w środku, by nasycić się tak oryginalnym wystrojem.

Od samego wejścia uwagę przykuwają piękne eklery. W większości są na słodko, ale zauważyłam też jedną wytrawną – caprese. Wydaje mi się, że wszystkie są po 17 zł, co jak na Warszawę, jest obecnie niezbyt wygórowaną ceną jak za dopieszczoną do granic możliwości monoporcję. Niektóre cukiernie liczą sobie za takie ciastka nawet dwa razy więcej…

A eklery w Amorze są znakomite. Nie dość, że pięknie wyglądają, to jeszcze wspaniale smakują. Możecie wybierać spośród smaków klasycznych, jak i sezonowych. Obie z Moniką zdecydowałyśmy się na sezonowe. M. wybrała eklera z kremem patissiere i sezonowymi owocami. Wyglądał chyba najładniej w całej ladzie, bo był najbardziej kolorowy. Krem w środku był fantastyczny.

Mój zaś był malinowy z dodatkiem prosecco. W środku miał dwa rodzaje nadzienia: jedno bardziej zwarte – serowe i delikatne malinowe z dodatkiem prosecco. Do tego na wierzchu czekolada ruby i jadalny brokat. Aż żal było go zjadać. Cały się błyszczał!

AMOR Eklery i Wino

Do eklerek można wybierać kawy (też w rozsądnych cenach od 7 do 13 zł) lub wino, jak sama nazwa lokalu wskazuje.

AMOR Eklery i Wino

AM’OR Eklery i Wino – podsumowanie:

Jestem zachwycona tym miejscem. Piękny wystrój, przepyszne desery, wszystko pięknie podane. No i można obserwować powstawanie tych małych dzieł sztuki na żywo. To zdecydowanie lokal na poziomie, warto się skusić na ich eklery. Już planuję powrót na lody, które też mają latem w ofercie.

Do przeczytania!

E.

Rachunek

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.1 / 5. Liczba głosów: 11

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Podobne wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tutaj możesz dodać zdjęcie do komentarza

AMOR Eklery i Wino
Moja ocena [1]: 6
Rodzaj kuchni: eklery
Przedział‚ cenowy: do 20 zł
Krucza 23/31, 00-525 Warszawa
Zobacz na Mapach Google
@MadameEdith on Instagram