fbpx

Salon Herbaciany – wymarzone miejsce na małe co nieco

24 lipca 2017

salona herbaciany

W Andaluzji, jak w żadnej innej części Hiszpanii, niemal na każdym kroku można dostrzec wpływy arabskie. Arabowie bowiem przez wiele lat panowali na tym terytorium i zostawili po sobie nie tylko wiele pięknych budowli, mozaiki, twierdze i pałace, ale też zwyczaje żywieniowe. Do dziś w Grenadzie czy Kordobie znajdziecie dzielnice, w których panuje klimat rodem z Północnej Afryki, a w sklepach sprzedaje się arabskie rękodzieło i smakołyki. Jednym z miejsc, w którym żywo odczuwa się tamten klimat jest Salon herbaciany w Kordobie – Salón de Té.

To miejsce absolutnie magiczne i tak kolorowe, że nie wiadomo na co się patrzeć. Usytuowane jest w wąskiej uliczce w samym centrum starej części miasta i dzielnicy żydowskiej. I składa się z jednego patio, przy czym można zająć miejsca na parterze, jak i na pierwszym piętrze. Można tu napić się herbaty i kawy oraz spróbować arabskich przysmaków. Jeśli byliście w Turcji, Maroku, Egipcie, Tunezji czy choćby Grecji, to różne rodzaje baklawy i słodkich ciastek z orzechami i miodem są Wam z pewnością doskonale znane. Już od wejścia możemy część z nich podziwiać w witrynie ustawionej w kolorowym hallu.

salona herbaciany

Sami powiedzcie, czy takie wejście nie jest zachęcające?

salona herbaciany

Menu jest szerokie i oprócz napoi i słodkości znajdziecie tu także klasyki takie jak hummusy z pieczywem czy inne mezze. Herbata podawana jest w dzbanuszkach. Mały kosztuje 3,3 EUR, średni 5 EUR, a duży 6,5 EUR. Wybór smaków i rodzajów jest przeogromny!

salona herbaciany

Salon Herbaciany to miejsce na niespieszne popołudnie. Można siedzieć na niskich krzesełkach lub pufach i rozmawiać delektując się doskonałymi naparami. Mieliśmy farta, bo przez krótką chwilę byliśmy tam zupełnie sami, więc mogłam bez trudu zrobić zdjęcia wnętrza. Potem ni stąd, ni zowąd herbaciarnia wypełniła się innymi gośćmi i został może jeden wolny stolik.

Zdecydowaliśmy się na dwie herbaty w średnich imbrykach – jedną czarną, a drugą zieloną i różą oraz dwa ciastka z orzechami i pistacjami (słodkości są od 1-2 EUR).

Wszystko było doskonałe: wypieki świeże i pachnące, a herbaty bardzo ciekawe w smaku. Mam tylko jedno zastrzeżenie do obsługi, bo z początku trafiliśmy na kelnera kończącego zmianę, który był wyjątkowo mało uprzejmy. Za to ten, który go zastąpił świecił przykładem dobrego serwisu. Poza tym jednak cała reszta była doskonała, a od wystroju nie mogłam oderwać oczu. Gdybyśmy wcześniej nie zjedli obfitego obiadu, chętnie skusiłabym się tu na małe co nieco w wersji wytrawnej.

salon herbaciany

Sami przyznacie, że choćby patrząc na wnętrze, atmosfera w tym miejscu jest wyjątkowa!

O Salonie Herbacianym wspominałam Wam już w ostatnim wpisie z Kordoby. Ale podobne, choć może nie cieszące się aż taką popularnością lokale, znajdziecie także w Grenadzie. W każdym razie odwiedzając Andaluzję miejcie je na uwadze, bo są warte odwiedzin.

Do przeczytania!

E.

salon herbaciany

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Podobne wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tutaj możesz dodać zdjęcie do komentarza

Salón de Té
Moja ocena [1]: 4.5
Rodzaj kuchni: herbata i słodkości
Przedział‚ cenowy: do 10 EUR
Calle Buen Pastor 13, Kordoba
Zobacz na Mapach Google
@MadameEdith on Instagram