fbpx

Jak usunąć etykietę ze słoika?

3 września 2020
Konfitura z czarnej porzeczki

Sezon na przetwory kojarzy mi się nie tylko z często zafarbowanymi dłońmi od owoców, ale przede wszystkim z chodzeniem w tę i we w tę do piwnicy po słoiki oraz zanoszeniu już pełnych i ustawianiu ich na półkach. Nie ma jednak nic gorszego od słoika z truskawkowym dżemem i etykietą po np. ogórkach konserwowych. A nie każda etykieta daje się łatwo zerwać. Niektóre są tak oporne, że nawet po programie w zmywarce tkwią uparcie na swoim miejscu. Jak usunąć taką etykietę ze słoika?

Prawda jest taka, że nikt nie lubi szorowania kawałek po kawałku takich słoików, z których etykieta za nic w świecie nie chce zejść. Sama gromadzę puste słoiki przez cały rok w piwnicy i biorę się za dokładne mycie dopiero w chwili robienia przetworów. Bo o ile słoiki używane z roku na rok, można powiedzieć „przechodzone”, są zawsze czyste i co najwyżej wystarczy wymienić zakrętkę, to te nowe, które często dostaję w prezencie od znajomych odkładam do usunięcia etykiety na potem.

Moi bliscy wiedzą, że lubię oryginalne słoiki i często mi je przywożą z wojaży na zasadzie „patrz jaki piękny słoik z konfiturami ci przywiozłam z Wiednia / Rzymu / Kopenhagi! Jeśli konfitury będą niedobre, to wyrzucisz, a słoik wykorzystasz na własne.” Ale nawet takie piękne słoiki często mają nieprzyjemne do usunięcia etykiety 😉

Chyba każdy zna to uczucie: szorujesz, szorujesz i nic nie schodzi! Ale jest na to banalnie prosty sposób, który sprawdza się też przy usuwaniu np. smaru z motocykla. Zdradził mi go Monsieur i odtąd nie mam żadnych problemów z usuwaniem takich opornych etykiet.

Jak usunąć etykietę ze słoika?

  • Całą etykietę smarujemy masłem, olejem lub majonezem. Dokładnie, by została pokryta w całości i tłuszcz miał szansę wsiąknąć i rozpuścić klej.
  • Zostawiamy na 2-3 godziny.
  • Po tym czasie etykieta sama odejdzie po lekkim podważeniu, gdyż tłuszcz rozpuści cały klej. Etykieta zejdzie w jednym kawałku, nic się nie strzępi, nie trzeba niszczyć paznokci itd.
  • Na końcu wystarczy umyć słoik i ewentualnie nakrętkę, bo są bardzo tłuste. Płyn do mycia naczyń oraz zmywak szybko uporają się z pozostałościami kleju.

Gotowe!

E.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3.4 / 5. Liczba głosów: 25

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Podobne wpisy

Komentarze

2 odpowiedzi na “Jak usunąć etykietę ze słoika?”

  1. NatKa pisze:

    U mnie ten sposób zupełnie nie zadziałał, na zwykłej papierowej etykiecie. Skończyło się na utłuszczonych rękach i skrobaniu etykiety nożykiem.

  2. Barbasia pisze:

    Sprawdziłam to działa. Dziękuję .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tutaj możesz dodać zdjęcie do komentarza

Jak usunąć etykietę ze słoika?


Sezon na przetwory kojarzy mi się nie tylko z często zafarbowanymi dłońmi od owoców, ale przede wszystkim z chodzeniem w tę i we w tę do piwnicy [...]
@MadameEdith on Instagram